Wypożyczalnia samochodów to jedno z lepszych i bardziej pożądanych udogodnień, które w ostatnim czasie pojawia się w coraz większej ilości miast, a także lotnisk na terenie całej Polski. Wynajem auta w obcym mieście bądź nawet państwie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bez względu na cel oraz charakter podróży. To niezwykłe ułatwienie dla osób chcących zwiedzić dany kraj bądź tych, które przyleciały z odległego miejsca w interesach. Nie każdy ma możliwość, a także czas, aby wyruszać własnym samochodem, dlatego wynajem aut jest świetną sprawą, którą – na szczęście – możemy już zaobserwować w większości miast w naszym kraju.  Nie jest to jednak takie proste, jakim może się wydawać. Trzeba zastanowić się nad tym, co warto wiedzieć o wypożyczanym przez nas aucie i o co zapytać osobę wynajmującą?

Jakie są najczęściej zadawane pytania na ten temat?

Postaramy się Państwu powiedzieć i jednocześnie dać odpowiedzi na temat najbardziej nurtujących kwestii.

Pierwszym najczęściej zadawanym pytaniem i najważniejszym z punktu widzenia prawa, jest pytanie o dokumenty, które osoba wynajmująca musi przedstawić w wypożyczalni samochodów. Przede wszystkim jest to prawo jazdy, od którego wydania musi upłynąć określony czas (jest to kwestia zależna od konkretnej wypożyczalni, a często także od modelu auta), a ponadto dowód tożsamości oraz ważna karta kredytowa.

Osoby, które praną wynająć auto, bardzo często pytają również o obowiązki, które należą do najemcy.

Przede wszystkim nie może on udostępniać samochodu osobom trzecim, nie może również używać auta do własnych celów zarobkowych. Ponadto powinien przestrzegać przepisów ruchu drogowego i nie kierować pojazdem pod wpływem używek ani alkoholu. Dodatkowo najemca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone w okresie korzystania z auta, jest on również zobowiązany do dbania o samochód w tym okresie.

Często ludzie pytają również o czas załatwiania formalności – jest on bardzo krótki i zwykle zamyka się w przedziale dziesięciu minut.

Jeśli mają Państwo inne pytania, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Was kwestie.